دکل و نفت مهیاست بیا تا بخوریم بین بلاگ
۲۷ام آذر ۱۳۹۶ بلاگی

دکل و نفت مهیاست بیا تا بخوریم سفره ی معرکه برپاست بیا تا بخوریم قابل توجه کسانی که از مقام خودشان به نفع نزدیکانشان سوء استفاده و به عبارت دیگر حسن استفاده!!! می کنند! قابل توجه پارتی بازان، صاحبان ژن های خوب، رانتخواران و چپاولگران حقوق مردم و بیت المال!

یک حاتم بخشی دیگر … بله دست و دلبازی مهربانانی که دلشان به حال جیب مردم نسوخته، گویا کماکان ادامه دارد … حاتم بخشی از بیت المال و مال مردم
گویا این بخشنده بودن و حاتم بخشی ها در این مملکت البته در قسمت حق خوری و بریز و به پاش های بیهوده و خرج های نامربوط، نه کمک به مستمندان و گرفتاران و زیر آوار ماندگان سیل و زلزله زدگان،  نمی خواهد تمامی داشته باشد و هرچند یک بار از سوراخی از این شهر و آن شهر، از این بانک و آن بانک، از این سمینار و اون سمینار،از این جشنواره و آن جشنواره، این برنامه و آن برنامه  خلاصه جایی نیست که روی این حاتم بخشی ها را ندیده باشد… از اختلاس و به هدر رفتن بیت المال ۳۰۰۰ میلیاردی گرفته تا چند تا صفر کمتر و بیشتر ، اهدای قاب فرش چهره و یا به یدک کشیدن نام کلام الهی و نقش بستن آن در این قاب برای پنهان کردن این عمل غیر اسلامی و اخلاقی و قرآنی زیر این آیات تا اهدای سکه های چندتایی و دادن مزایای آن چنانی … کم کم این رویه دارد تبدیل می شود به مد سال… به طوری که گویا هر سال باید منتظر  رقم های اعدادی و مدل های خاصی از سوختن بیت المال باشیم …

گویی کار دارد به جایی می رسد که اگر کسی یا ارگانی مورد این حاتم بخشی و بخشندگی این بزرگان قرار نگیرد باید خجالت بکشد که من چه خطا و گناهی کرده ام که این سعادت از من سلب شده است!

حاتم بخشان محترم! صدای من را می شنوید؟

با شما گرامیان هستیم… حواستان هست که دارید چه می کنید؟! بله صحبت از بیت المال است… بیت المالی که بی توجهی به آن آتش را به همراه دارد، اصلا تا به حال به سوختن با آتش توجه کرده اید؟!! حضرت رسول الله صلى‏ الله ‏علیه ‏و ‏آله فرمودند :هر کس کارى از کارهاى کوچک و یا بزرگ این امت را در دست بگیرد و در میانشان عدالت را اجرا نکند خداوند او را به رو، در آتش خواهد افکند: ما مِنْ اَحَدٍ یَکونُ عَلى شَى‏ءٍ مِنْ اُمورِ هذِهِ الاُمَّةِ قَلَّتْ اَمْ کَثُرَتْ فَلا یَعْدِلُ فیهِمْ اِلاّ کَبَّهُ اللّه‏ُ فِى النّارِ؛(مستدرک على الصحیحین، ج ۴، ص ۹۰)

چرخاندن نوک پیکان برای مصرف چه نوع بیت المالی؟!

اما نمی دانم چرا این بزرگواران نوک پیکان موتور خرج کردن بیت المال را به سوی اشرافی گری و خودشیرینی های این چنینی و استفاده های شخصی گرفته اند و ذره ای به این فکر نمی کنند که می توان این پیکان را در جهت های دیگری هم نشانه گرفت، آنجایی که نقل شده است روزی امام علی (علیه السلام) پیرمرد از کار افتاده را که از مردم کمک می خواست دید و از اطرافیان پرسید: که: «این چیست؟» گفتند: یا امیر المؤمنین! نصرانى است. گفت: از او چندان کار کشیدید تا پیر و ناتوان شد، حال به او چیزى نمى ‏دهید؟ خرج او را از بیت المال بدهید!.»[ تهذیب الأحکام (تحقیق خرسان)، ج‏۶، ص۲۹۳، ح۱۸٫ «مَا هَذَا فَقَالُوا یَا أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ نَصْرَانِیٌّ قَالَ فَقَالَ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ (علیه السلام) اسْتَعْمَلْتُمُوهُ حَتَّى إِذَا کَبِرَ…»]

خواهش می کنم، التماس می کنم دست از این خیانت های به مردم بردارید، کمی به فکر مردم باشید و حواستان بیشتر به بیت المال باشد؛ حضرت علی علیه السلام فرمود: بخشش نا بجای حکمرانان از اموال عمومی مسلمانان، ستم و خیانت است؛ جودُ الوُلاةِ بِفَی‏ءِ المُسلِمینَ جَورٌ وخَترٌ. (غرر الحکم: ۴۷۲۵)
از کاری که باعث می شود مورد لعنت پیامبر خدا صلی الله و علیه وآله قرار بگیرید دوری کنید؛ امام باقر علیه السلام از رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نقل می کند که ایشان فرمودند: پنج کس اند که من و هر پیامبر مستجاب الدعوه ای، آنان را لعنت کرده است: که یکی از آن ها کسی است که اموال عمومی را، به خود منحصر سازد و [تصرف در] آن را [به نفع خود] حلال شمارد: خَمسَةٌ لَعَنتُهُم وکُلُّ نَبِیٍّ مُجابٍ: … وَالمُستَأثِرُ بِالفَی‏ءِ (وَ) المُستَحِلُّ لَه‏ (الکافی: ۲/ ۲۹۳/ ۱۴ عن میسر عن أبیه عن الإمام الباقر علیه‏ السلام، الخصال: ۳۳۸/ ۴۱ عن عبد اللّه بن میمون عن الإمام الصادق عن أبیه عن الإمام زین العابدین علیهم‏ السلام عنه صلى‏ الله‏ علیه‏ و آله ، بحار الأنوار: ۷۲/ ۱۱۶/ ۱۴؛ المستدرک على الصحیحین: ۲/ ۵۷۲/ ۳۹۴۰ عن عبد اللّه بن موهب عن علیّ بن الحسین عن أبیه عن جدّه علیهم‏السلام، المعجم الکبیر: ۱۷/ ۴۳/ ۸۹ عن عمرو بن سعواء الیافعی وکلاهما نحوه، کنز العمّال: ۱۶/ ۸۷/ ۴۴۰۳۲ و ص ۹۰/ ۴۴۰۳۸.)
باور کنید که این حرف ها شعار نیست، واقعیت دارد، کمی از خدا بترسید …

Animate Tex از تبیان


مطالب پیشنهادی